A+ A A-

Ozveny vianočných tradícií 2016

vianoce 2016V nedeľu 18. decembra 2016 sme sa opäť stretli v našom múzeu, aby sme spoločne oslávili príchod vianočných sviatkov. Zahrala nám ľudová hudba POLUN, zaspievali sme si koledy s FS Dúbrava a DS Rozmarín. Nechýbala tradične zabíjačková kaša, bošácke hriate, varené vínko a teplý čaj.

Čítať ďalej

Ozveny vianočných tradícií 2015

toV "zlatú nedeľu" 20.decembra sme sa stretli v našom múzeu pri pesničkách, zabíjačkovej kaši, jágerčáku, varenom vínku, hriatom a teplom čaji. Šikovné gazdinky si zasúťažili o to "naj vianočné pečivo" a všetci spoločne sme si podebatili a oddýchli od predvianočného zhonu. Na vianočných trhoch bola možnosť zakúpiť si darček, možno aj pre niekoho pod vianočný stromček.
Za krásne pesničky ďakujeme Tomášovi Martákovi s kapelou, kuchárom za výborné jedlo a nápoje, žienkam za zapojenie sa do súťaže so svojimi sladkosťami a Vám všetkým za účasť. Tešíme sa na ďalšie spoločné stretnutie. Fotografie z podujatia tu

Ozveny vianočných tradícií 2014

logo typ 1 colorV nedeľu 21.12. sme sa stretli v našom múzeu na vianočnom podujatí, kde nechýbala pohoda, výborná kaša a jágerčák, na zahriatie vínko a hriate či teplý čaj. O program sa postarali cirkevný spevácky zbor zo Zem. Podhradia, deti z MŠ Nová Bošáca s Katkou Vráblikovou, FS Dúbrava a ĽH Polun. Naše šikovné gazdinky si zasúťažili v súťaži O najlepšie vianočné pečivo a najkrajší medovník, kde získali na základe hodnotenia poroty krásne ceny. Na malých trhoch si každý mohol nájsť nejakú drobnosť pre potešenie seba alebo svojich blízkych. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave podujatia a Vám návštevníkom za účasť. Poďakovanie patrí Trenčianskej nadácii, ktorá v rámci grantového kola Nové nápady na Váhu 2014 podporila finančne toto podujatie. Bošáckej pálenici ďakujeme za tradičnú hmotnú pomoc :) Foto tu

Ozveny vianočných tradícií 2012

Nadacia_SPP_Vianoce_2012

Vianoce sú bezpochyby najkrajšie sviatky v roku.  Príjemná vianočná atmosféra, padajúci sneh, koledy, vôňa ihličia, vareného vínka, škorice, vanilky a badiánu pri pečení vianočného pečiva  ... pre toto všetko milujeme Vianoce.

V nedeľu  16. decembra 2012 sme v Múzeu Bošáckej doliny usporiadali príjemné vianočné popoludnie. Náladu nám nepokazilo ani veľmi zlé, uplakané daždivé počasie.

Zaspievať vianočné piesne nám prišla FS Dolinečka zo Soblahova, FS Kolovrátok z Melčíc Lieskového a príjemnú atmosféru pripravila cimbalová muzika Polun zo Starej Turej. Naši šikovní chlapi pod vedením mäsiara Branislava Vajdu uvarili výbornú  zabíjačkovú kašu, ktorá chutila ozaj vynikajúco, výborné boli aj pečené klobásky. Občerstviť sa mohol každý návštevník vareným vínkom a bošáckym hriatym.

Na malom remeselnom jarmoku predávali šikovní remeselníci predmety s vianočnom tematikou. V rámci programu sa uskutočnila aj súťaž o najchutnejšie vianočné pečivo a najkrajší medovník. Výhercom prvého miesta v pečive sa stala pani Anna  Pöstenyiová, a najkrajší medovník priniesla  Katarína Jakubíková. O víťazoch rozhodovala porota a boli odmenení vecnými cenami.

Príjemná nálada nám vydržala až do neskorých večerných hodín.

Toto  podujatie sme usporiadali s plnou finančnou  podporou Nadácie SPP, ktorej aj touto cestou ďakujeme za dôveru a podporu.

FOTO z akcie

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o