A+ A A-

černovickí hasiciNielen náš dobrovoľný hasičský zbor má bohatú históriu. V partnerskom Meste Černovice pôsobia miestni hasiči už 140 rokov. Pri tejto príležitosti pripravili slávnosť, na ktorú sme dostali pozvanie aj my Bošáčania. Vyrazili sme v sobotu ráno 11. júla v zložení predseda DHZ Štefan Benko, členovia DHZ Daniel Popluhár a Marek Brázdovič a za náš obecnú úrad Táňa Helíková.

V Černoviciach nás privítal starosta Jan Brožek, ktorý pre nás zabezpečil aj ubytovanie v miestnom hotely Mlýn.
Na poludnie sa začali na miesto konania osláv schádzať hasiči z rôznych kútov so svojou krásnou historickou technikou, na ktorej sme išli „oči nechať“. Slávnosť začala pochodom hasičov s technikou cez mestečko Černovice, pokračovala odovzdaním repasovaného auta Tatra 815 pre miestnych hasičov za prítomnosti predsedu senátu a hejtmana Kraje Vysočina a odmeňovanie domácich hasičov. Podujatie pokračovalo koncertom černovickej dychovky a predvádzaním historickej hasičskej techniky. To bol skutočný zážitok nielen pre hasičov, ale aj pre všetkých účastníkov osláv.
Keďže Černovice majú čo ponúknuť aj návštevníkom a turistom i my sme sa vybrali prebrázdiť turistické chodníky. Navštívili sme miestny historický židovský cintorín, krásne rybníky, prírodné kúpalisko, námestie s kostolom a vychutnali sme si aj výhľad na mestečko z miesta nazývaného „Na krásne vyhlídce“. Neobišli sme ani najlepšiu kaviareň akú poznám – Café Budík, kde sme si pochutili na výbornej kávičke a koláčoch. Večer patril kapele Efekt Band a spoločnému posedeniu a zábave.
V nedeľu sme na odporúčanie našich hostiteľov navštívili susediaci hrad „Kámen“, kde na nás tiež čakalo množstvo zážitkov. Na spiatočnej ceste domov sme sa zastavili pozdraviť aj členov z partnerskej SDH Dolní Nemčí.
Ďakujeme starostovi Mesta Černovice, miestnym hasičom a obyvateľom za príjemne strávený víkend a tešíme sa opäť na ďalšie spoločné stretnutie. Foto tu

 

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby