A+ A A-

Horni Redice_spolocnaPo dvoch rokoch sme sa vybrali na návštevu do našej partnerskej obce Horní Ředice. Dostali sme pozvanie na podujatie venované historickej udalosti, ktorá sa odohrala v roku 1758, teda za panovania Márie Terézie v obci a jej okolí. Na 260. výročie tejto udalosti usporiadali v obci spomienkové podujatie s pochodom „vojsk“ obcou, do ktorého sme sa zapojili i my v zapožičaných dobových kostýmoch šľachty.

Po rekonštrukcii „bitky o ředickou hráz“ nasledovala drezúra koní, ukážky práce s dravými vtákmi a hudobné vystúpenia.Tu sme sa zapojili i my - DS Rozmarín zaspieval piesne s vojenskou tematikou, ako inak ako v našom krásnom kroji. Pre ředičanov sme mali pripravené ochutnávky lekváru, oškvarkovej nátierky z PD Bošáca, bošáckych koláčov a samozrejme aj destilátov z Bošáckej pálenice. Poďakovanie patrí kolektívu Bošáckej pálenice za poskytnutie destilátov na ochutnávky a tiež aj za darčeky pre starostu hosťujúcej obce. Okrem destilátov sme pre starostu mali aj iné prekvapenie. Pani Magda Čačíková zhotovila krojovanú bošáčanku, ktorá bude zdobiť Obecný úrad v Horních Ředicích a pripomínať tak našu návštevu.
Podvečer sme si pripravili ďalšie prekvapenie – kačací tanec našich káčerov, do ktorého sa s radosťou zapojili aj návštevníci podujatia.
Sobotné popoludnie bolo zakončené večerným veľkolepým ohňostrojom.
V nedeľu si pre nás naši priatelia pripravili návštevu Múzea Dr. Emila Holuba – významného cestovateľa a tiež peknú prechádzku vo Vysokom Chvojne.
Cestou tam a späť sme boli v bezpečných rukách Adriána Ženžláka.
Ďakujeme starostovi obce Horní Ředice a všetkým občanom, ktorí sa o nás starali počas nášho pobytu. Veľmi sa nám páčilo a tešíme sa na ďalšie stretnutie. Ďalšie fotografie tu

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby