A+ A A-

Preventívne protipožiarne kontroly v obci

Oznamujeme občanom, že Dobrovoľný hasičský zbor Obce Bošáca bude v dňoch 1. októbra a 15. októbra 2020 vykonávať preventívne protipožiarne kontroly objektov v obci – rodinných domov. Prosíme Vás, aby ste umožnili členom hasičského zboru prístup pre vykonanie kontroly. Ďakujeme za spoluprácu. 

Rekonštrukcia ambulancie u lekárky

AKTUALIZÁCIA: MUDr. Renáta Raclavská ordinuje už štandardne počas ordinačných hodín  v pôvodných zrekonštruovaných priestoroch ambulancie v Bošáci.

Obec Bošáca a MUDr. Renáta Raclavská oznamuje svojim pacientom, že za účelom skvalitnenia služieb bude nutné pristúpiť k prestavbe ambulancie v Bošáci. Z tohto titulu počnúc štvrtkom, čiže od 20.8.2020 bude do skončenia prác ordinovať v ambulancii Trenčianske Bohuslavice v pondelok, stredu a v piatok. V utorok a vo štvrtok bude ordinovať v ambulancii v Novej Bošáci. O znovuotvorení ambulancie v Bošáci Vás budeme včas informovať.
Dočasne pre informovanosť pacientov a základné ošetrovateľské výkony bude k dispozícii zdravotná sestra v Bošáci v priestoroch detského kútika v budove Obecného úradu v Bošáci. Telefonický kontakt do ambulancie bude plne funkčný.

Upozornenie pre vodičov kamiónov a nákladnej dopravy

V zmysle nariadenia hlavného hygienika Slovenskej republiky chceme upozorniť vodičov kamiónov a nákladnej dopravy, ktorí sa vracajú zo zahraničia a následne cestujú späť do zahraničia, že karanténa sa na nich nevzťahuje z titulu ich práce, aby nebolo ohrozené zásobovanie.
Dôrazne však upozorňujeme, že počas pobytu na Slovensku, teda medzi jednotlivými pracovnými cestami, pre nich platia tie isté pravidlá akoby boli v karanténe. Nesmú upúšťať byt alebo dom, s príbuznými sa čo najmenej kontaktovať, najlepšie vôbec. Nesmú chodiť do obchodov či na iné verejné miesta. Ak by museli ísť k lekárovi, treba lekára vopred upozorniť, najlepšie telefonicky, že boli v zahraničí.
Samozrejmosťou je používanie ochranného rúška a dodržiavanie nariadených hygienických predpisov. Buďte prosím ohľaduplní k svojej rodine i k širokej verejnosti.

Seniori, pozor!

V súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu COVID – 19 Vás Ministerstvo vnútra SR Odbor prevencie kriminality kancelárie ministra vnútra upozorňuje, že na území Slovenska boli zaznamenané nové prípady podvodov na senioroch.

Čítať ďalej

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice Zabudišová

zbrojnicaHasičská zbrojnica na Zabudišovej získala nový vzhľad vďaka rekonštrukcii. Obec Bošáca získala na tento projekt dotáciu 20 520,- eur v zmysle zmluvy o poskytnutí dotácie zo štátneho rozpočtu prostredníctvom rozpočtu Ministerstva vnútra SR. Veľké poďakovanie patrí hasičom ako aj im kamarátom a podporovateľom za množstvo práce, ktoré na hasičskej zbrojnici odviedli. Ďakujeme MV SR za podporu.

Povinnosť čipovať psov

MAJITELIA PSÍKOV, podľa zákona 39/2007 Z.z.o veterinárnej starostlivosti musia byť všetci psíkovia do 31. októbra 2019 začipovaní! ŠTENIATKA, musia byť začipované pri dovŕšení 12 týždňa veku. Ak však chce majiteľ šteniatka predať alebo darovať mladšie ako 3 mesiace, je povinnosťou pôvodného majiteľa šteniatka dať do novej rodiny UŽ ZAČIPOVANÉ!

Začipovať psa si môže dať majiteľ u svojho veterinárne lekára, prípadne uvádzame kontakt na  veterinárku z NMn/V, ktorá čipovanie tiež realizuje (MVDr.Čičalová - 0907719048, 0327711803).

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby