A+ A A-

paleni listiKonáre, záhradný odpad a lístie vo vreciach alebo nádobách môžete celoročne priviezť na zberný dvor, alebo pri väčšom množstve zatelefonovať na obecný úrad a dohodnúť si odvoz.

Vážení spoluobčania,
Nastala jeseň a naša obec sa ponára do sivého dymového šatu. Je to každoročný obraz, kedy sa väčšina obyvateľov na jeseň zbavujeme zvyškov z pestovania rastlín a lístia zo stromov, pokosenej trávy a iného záhradného odpadu.

Pomocníkom sa väčšine z Vás stáva oheň.


Málo kto z Vás si uvedomuje, že týmto spôsobom škodí sebe, svojej rodine a svojim susedom, teda všetkým nám obyvateľom. Škodlivé látky, ktoré pri spaľovaní vznikajú, neunikajú vysoko do atmosféry. Hustý smradľavý až dusivý dym nakoniec sadá na naše záhrady, domy, na úrodu , na nás ľudí a obsahuje obrovské množstvo škodlivých látok pre ľudské zdravie.
Neubližujme sami sebe, veď záhradný odpad sa dá skompostovať v domácnostiach. V prípade, že nemáte túto možnosť, alebo máte záhradného odpadu veľa, ponúkame Vám možnosť jeho likvidácie.
Konáre, záhradný odpad a lístie vo vreciach alebo nádobách vyložte pred svoj dom, oznámte to na obecný úrad a pracovníci obce tento odpad spred Vášho domu odoberú.
Na základe zákona o odpadoch obec prísne zakazuje spaľovanie záhradného biologického odpadu a jeho porušením môže vinníkovi privolaná polícia udeliť pokutu.
Preto Vás prosíme, rešpektujte zákon, využite ponúkanú možnosť likvidácie záhradného odpadu, pomôžete predovšetkým sami sebe, ale aj ostatným vo Vašom okolí.
Ďakujeme za spoluprácu.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby