A+ A A-

Bociany v našom hniezde sa narodili v týždni od 2. do 6. júna 2014. Presný dátum bohužiaľ nevieme určiť.Zo štyroch vajíčok sa vyliahli 4 mláďatká, jedno mláďa uhynulo tesne po vyliahnutí a bolo vyhodené z hniezda rodičmi.

 

mláďatká Bociana bielehoFotografie mláďat sme zhotovili pomocou vysokozdvižnej plošiny dňa 24. júna. Bol to skutočne nádherný zážitok pri pohľade do hniezda, kde sa k sebe túlili 3 mláďatká Bociana bieleho. Stáť na nohách sa im ešte veľmi nedarilo, ale o to intenzívnejšie svojimi zobáčikmi prosili o potravu. Veď také bocianie mláďa zje za jeden deň až kilo potravy, takže rodičia sa majú čo obracať aby nasýtili 3 hladné krky. Počas fotenia to rodičia bociančiat všetko z dostatočnej vzdialenosti sledovali a po našom odchode aj patrične skontrolovali.

Druhé fotenie bocianích mláďať sme zrealizovali dňa 11. júla 2014.

Bociany sú už zaperené, jemné páperie na ich telíčkach nahradilo perie. Pekne podrástli, stoja v hniezde - aj keď sa sem tam zatackajú, ich zvedavosť je veľmi veľká a neustále sa pokúšajú nazrieť z hniezda. Nohy a zobáky majú ešte stále čiernej farby. Pokúšajú sa už aj mávať krídlami.

Fotografie tu

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby