A+ A A-

loga_program_ERDF
erb_text_farebny
"FOND MIKROPROJEKTOV"

Mikroprojekt vznikol na základe dlhoročnej spolupráce medzi obcami Bošáca a Březová.
Žiadateľ: Obec Bošáca
Partnerská obec: Obec Březová (Uherský Brod)
Rozpočet projektu: 10 354,00 €
Výška dotácie: 9 836,30 €
Spoluúčasť obce: 517,70 €

Projekt je spolufinancovaný v rámci Fondu mikroprojektov Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátnym rozpočtom v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Česká republika – Slovenská republika 2007-2013.
Hlavným cieľom projektu je vydanie spoločných propagačných materiálov zameraných na spoločné zvyky a tradície, kultúrne pamiatky, históriu, spoločne realizované akcie a turistické atraktivity oboch obcí a propagácia prihraničného územia.

V rámci projektu bude vydaných 7 typov informačných letákov, 5 typov magnetiek, 5 typov pohľadníc, katalóg tradičných jedál a pexeso.
Letáky popisujú všeobecné informácie o obciach (poloha, prírodné podmienky, história a súčasnosť obcí), sakrálne pamiatky, ľudovú kultúru (remeslá. múzeá – sedliacke dvory), ľudový odev (kroje), prírodné atraktivity (turistické a cykloturistické trasy, chodníky, náučné chodníky, prírodné pamiatky), spoločné kultúrne akcie a podujatia, tradícia ovocinárstva v obciach.
Na pohľadniciach sú zobrazené panorámy obcí, významné objekty v obci (kostoly, múzeá, námestie...), ovocinárstvo, historické fotografie, kroje.
Magnetky obsahujú fotografie panorám obcí, sakrálne pamiatky, sedliacke dvory a múzeá, ľudový odev a historické fotografie.
Katalóg tradičných jedál obsahuje typické jedlá oboch obcí s fotografiou a receptom. Pexeso je navrhnuté na 64 kartičkách a zobrazuje fotografie z letákov, pohľadníc a magnetiek doplnené o základné informácie o obciach.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby