A+ A A-

rozhada vodV nedeľu 21. septembra sme sa my Slováci a Moravania (Česi) spod Veľkého Lopeníka stretli na slávnostiach pod rozhľadňou Hájnica. Akciu realizovala Obec Bošáca s cezhraničným partnerom obcou Březová.

V rámci celého projektu boli zakúpené stany, vyhotovené propagačné materiály a zabezpečené občerstvenie na podujatí pre všetkých návštevníkov(guláš, klobásky, kofola, vinea, minerálka, koláčiky, kávička a čaj...) a kultúrny program, v ktorom vystúpili DH Bošáčanka, FS Dúbrava Březová, DS Rozmarín Bošáca a ĽH Polun. Podujatie začalo ekumenickými modlitbami, následne vystúpil s príhovorom starosta obce Bošáca Mgr. Daniel Juráček a starosta z partnerskej obce Jozef Trecha. Nasledoval kultúrny program a následne voľná zábava.

Počas podujatia bola pre návštevníkov pripravená prehliadka Haluzickej tiesňavy a Haluzického kostolíka so sprievodcom. Ďakujeme DHZ Bošáca, DS Rozmarín Bošáca, kuchárom na čele s Jánom Helíkom a Braňom Vajdom a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tejto krásnej akcie. Naše poďakovanie patrí aj p. farárke a p. farárovi, Lesom SR Trenčín, všetkým účinkujúcim a samozrejme aj všetkým návštevníkom za účasť. Tešíme sa o rok.

FS Dúbrava z BřezovejSlávnosti pod Rozhľadňou Hájnica sú po výstavbe rozhľadne a projekte „Bošáca a Březová – priateľstvo bez hraníc( výroba propagačných materiálov)v poradí tretím úspešným projektom, ktorý sme realizovali vďaka dotácii Fondu mikroprojektov Cezhraničnej spolupráce SR a ČR. Budeme sa snažiť aj do budúcna získať finančnú podporu na podobné krásne akcie.

Sme veľmi radi, že sa do aktivít obce zapájajú stále ďalší občania a dokážeme si podobné podujatia zorganizovať svojpomocne. Mnohí z Vás obetujú svoj voľný čas pre potešenie iných spoluobčanov a návštevníkov a za to Vám patrí veľké poďakovanie. Veľmi si to Vážime.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby