9359_10200376494714787_400877591_nRok 2013 priniesol DHZ Bošáca veľa výhier, ale aj prehier. Muži sa tento rok po prvý krát pripojili do Západoslovenskej hasičskej ligy (ZSHL), do ktorej sa aktívne zapojilo 15 mužských a 5 ženských družstiev. V konečnom poradí skončili naši chlapci na 7. mieste. V ZSHL sa v tomto roku konalo celkom 16 súťaží. Najlepšie sa chalanom darilo v Zelenči, kde získali 2. miesto. Časomieru zastavil pravý prúd a na displeji zasvietil čas 15,32 sek. Naopak najhoršie dopadli v Hrubom Šúre, kde dostali diskvalifikáciu za nenašróbovaný kôš. Pre zaujímavosť, najlepší čas dosiahli v Pate, kde sa im podarilo zostreliť ľavý terč v čase 14,42 sek. a výsledný čas zasvietil na displeji až zhodením pravého terču v čase 14,82 sek. Chalanom sa tak konečne podarilo zhodiť oba terče pod 15 sek. Ich radosť bola skutočne neopísateľná. Okrem toho ešte obsadili krásne 1. miesto v Drahovciach, taktiež 3. miesto v Topoleckej, kde sa im rovnako ako v Drahovciach podarilo zostreliť terč pod 16 sek. Veľmi slušné 2. miesto obsadili vo Vrbovom s časom 15,27 sek., kde ich len o pár stotín predbehli muži z Trenčianskych Bohuslavíc.
ženy DHZ BošácaO nič horšie sa v tomto roku nedarilo ani našim nežnejším polovičkám. K našim ženám sa do tímu pridali 2 nové hasičky, Radka Matejíková a Romanka Matejíková, ktoré sa stali skutočne veľkou oporou tímu. Svoj jednoznačne najlepší výkon babuľky dosiahli na Rudníku, kde prekonali svoj osobný rekord. Pravý terč bol zastavený v čase 18,88 sek., no až ľavý terč definitívne zastavil časomieru a na displeji zasvietil čas 19,03 sek. Tento čas rozhodol o ich prvenstve a babuľky si tak z Rudníka odniesli domov nie len svoj osobný rekord a veľký pocit šťastia, ale aj famózny pohár. Avšak ich 1. miesto na Rudníku nebolo jediným úspechom. Tak ako muži obsadili 3. miesto v Topoleckej, rovnako aj ženám patrilo 3. miesto s výsledným časom 21,27 sek. Ďalej získali 2. miesto na okresnej súťaži v Čachticiach. Ak by nebolo menšieho zaváhania na štafete, dievčatá mohli skončiť na 1. mieste a tak by reprezentovali Novomestský okres na Krajskej súťaži. Táto chyba ich však posunula vpred. Takisto rovnaké krásne 2. miesto sa ušlo dievčatám na nočnej hasičskej súťaži v Zemianskom Podhradí, kde prvenstvo prenechali domácim ženám zo Zemianskeho Podhradia. Myslím, že naši hasiči v tomto roku dosiahli veľmi veľa úspechov a môžeme byť na nich právom hrdí, že takto chvályhodne reprezentovali našu obec. Zároveň všetkých vyzývam, aby sme podporili DHZ Bošáca v sezóne 2014 a dúfajme, že úspechov v tomto roku bude ešte omnoho viac :)

za DHZ Barbora Plichtová