A+ A A-

pani_richtarka

V nedeľu 27. mája 2012 sa v Kultúrnom dome v Bošáci uskutočnila premiéra divadelnej hry, ktorú nacvičil a prezentoval divadelný súbor Rozmarín z Bošáckej doliny.

Naši ochotníci si i tento krát vybrali hru z typicky dedinského prostredia, ktoré je u divákov veľmi obľúbené.

 

Príbeh od Ferka Urbánka,  Pani richtárka je o vrtošivých, hašterivých ženách, pýche a povýšenosti, ale najmä o  skromnosti, pokore, dobrote a láske, ktorá vždy potlačí zlo. Od napísania tejto hry prešlo veľa času, no o jej nadčasovosti svedčí dokonalé zobrazenie dedinského prostredia, ktoré je často krát totožné so súčasným životom na dedine.

 

Veľké poďakovanie patrí našim účinkujúcim za obetovaný voľný čas, hodiny nacvičovania a výborný prejav. Osoby a obsadenie: Kraisel Ján ako Ondrej Magura, Čačíková Magda ako Poluša jeho žena, Marták Tomáš ako Paľko ich syn, Zámečníková Lýdia ako Katuša Hrivoňová, Rýdza Monika ako Anička jej dcéra, Záhora Drahomír ako Mišo Červený, Košnár Jarolím ako Martin jeho syn, Jakubíková Katarína ako Marienka sirota, Kozicová Miroslava ako Jurko, Hrančová Žofia ako Števo, Kaššovicová Nikola ako Zuzka, Gavendová Simona ako Elenka, Denková Patrícia ako dievča, a deti – Košnárová Ela, Malík Martin, Malíková Danka, Jakubík Peter, Rýdzi Marián. Šepkárky - Rýdza Anna, Kaššovicová Anna. Režisérka  - Zámečníková Lýdia. Kostýmy (návrhy a tvorba) – Čačíková Magda.

Ešte raz ďakujeme a tešíme sa na ďalšie divadelné predstavenia.

Fotky z divadelného predstavenia  TU

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby