A+ A A-

DS Rozmarín - Bošácka svadbaV nedeľu 8. februára sa uskutočnil už 2. ročník festivalu amatérskych divadiel u nás v Bošáci pod názvom Bošácke divadelné dosky. Pozvanie naň prijali okrem domáceho súboru Rozmarín z Bošáce aj súbory z Trenčianskych Stankoviec, Lúk pri Púchove a Liptovského Mikuláša. Všetky súbory predviedli hodnotné vystúpenia v krásnych dobových kostýmoch – zväčša v ľudových krojoch. Postupne sa predstavili DS Trenčianske Stankovce s hrou Kubo od Jozefa Hollého, Mados z Liptovského Mikuláša s hrou Prekazená voľba od Petra Vrlíka a DS Lúky so Ženským zákonom od Jozefa Gregora Tajovského.

Na záver vystúpil domáci súbor Rozmarín s hrou Na konci Bošáci od Jána Dohňanského, ktorá zobrazuje staré svadobné zvyky, tance a spev ako na riadnej svadobnej veselici bývavalo. Krásne bošácke kroje s láskou pre nás pripravila Magduška Čačíková s pomocou p. Aničky Kozáčkovej a p. Aničky Matejovičovej, ktorým patrí veľké poďakovanie.

Festival finančne podporila Trenčianska nadácia v rámci grantového kola Nové nápady na Váhu 2014, Obec Bošáca a Divadelný odbor Matice Slovenskej. Všetkým ďakujeme za finančnú podporu. Za ozvučenie ďakujeme firme MikMix s.r.o. Bošáca(rod. Mikulcová) a za starostlivosť počas dňa Bošáckej reštaurácii.
Už teraz sa tešíme na ďalší divadelný festival u nás v Bošáci. Fotografie nájdete tu.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby