dorast
Dňa 5. 2.2011 OŠK Bošáca organizoval pod záštitou starostu obce Bošáca 4. ročník halového futbalového turnaja dorastencov za účasti družstiev z Bošáce (V. liga), Trenčianskych Stankoviec (IV. liga), Starej Turej (V. liga) a zo Záblatia (II. trieda Sever).

Turnaj slávnostne otvoril starosta obce Bc. Daniel Juráček a potom si to jednotlivé mužstvá „rozdali" na bošáckej palubovke. Turnaj sa hral systémom každý s každým, jeden zápas trval 25 minút. Jednotlivé zápasy mali veľmi dobrú úroveň a pre hráčov bol tento turnaj určite príjemným spestrením zimnej prípravy.

Víťaznú trofej získalo družstvo zo Starej Turej ktoré nenašlo premožiteľa ani v jednom zápase, tak ako druhé mužstvo v poradí z Bošáce, ale v celkovom účtovaní o ich prvenstve rozhodlo, že body stratili iba s domácimi hráčmi.

Výsledky:

Bošáca – Záblatie

Stará Turá – Trenčianske Stankovce

Bošáca – Stará Turá

Trenčianske Stankovce – Záblatie

Stará Turá – Záblatie

Bošáca – Trenčianske Stankovce

Konečné poradie:

1. Stará Turá

7

2. Bošáca

5

3. Trenčianske Stankovce

4. Záblatie

1

Rozhodcom turnaja bol p. Ján Stacho, ktorý svojim profesionálnym výkonom v každom stretnutí ukázal cit pre hru, ako aj znalosť futbalových pravidiel a svojou autoritou prispel k bezproblémovému priebehu turnaja.

Zároveň je potrebné poďakovať všetkým zúčastneným družstvám, ktoré taktiež prispeli k tomu, že v Bošáci sme strávili príjemné sobotné futbalové predpoludnie.

Ocenení boli najlepší hráči z jednotlivých družstiev – Stará Turá – Popelka Kristán, Bošáca – Zdenko Bako, Trenčianske Stankovce – Svatík Matúš, Záblatie – Korienek Šimon, najlepší brankár (Korienek Šimon – Záblatie), najlepší strelec (Majtás Matúš – Stará Turá), najlepší hráč turnaja (Popelka Kristián – Stará Turá), každé družstvo obdržalo podľa umiestnenia diplom a pekný pohár. Ceny pre mužstvá, ako aj najlepších jednotlivcov odovzdal tajomník VV OŠK Bošáca a zároveň tréner domáceho družstva dorastencov Bc. Jozef Mihala.

V neposlednom rade patrí vďaka organizátorom turnaja, ktorí pre nádejných futbalistov pripravili možnosť overiť si svoje schopnosti vo vzájomných súbojoch.

To, že chlapci mali zabezpečené občerstvenie, krásne poháre, diplomy ako aj pekné ceny, bez toho, aby museli družstvá platiť „štartovné", by bez sponzorov nebolo možné, preto vďaka patrí Obci Bošáca, firmám – Mäso – údeniny Bubnár Bošáca, KUMIPEK Bošáca, KYMASPORT Horná Streda, SINTRA Šport Trenčín, Čaba Bar Bošáca a samozrejme OŠK Bošáca.

Bc. Jozef Mihala
tajomník VV OŠK Bošáca