darovanie_krviKrv. Pár litrov tejto vzácnej tekutiny prúdi v každom z nás. Vaše rozhodnutie darovať krv môže rozhodnúť aj o osude iného človeka a zachrániť mu život.

Darovanie krvi je jednou z činností Slovenského Červeného kríža. Jeho hlavnou úlohou je oslovovať a vychovávať budúcich darcov krvi, organizovať odbery krvi a oceňovať za mnohonásobné darovanie krvi.
Všetky tieto aktivity sa organizujú formou projektov a kampaní zameraných na darovanie krvi v spolupráci s Hematologicko - transfúznymi oddeleniami a Národnou transfúznou službou SR. Aj základná organizácia SČK v Bošáci už pravidelne organizuje odber krvi v našej obci.

Dňa 29.októbra 2012 sa v Kultúrnom dome v Bošáci uskutočnil odber krvi mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby pod názvom Kvapka krvi Bošáckej doliny.
Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok.
Krv darovali:
Paceková Lenka, Rosinová Lucia, Záhora Juraj, Nedbal Juraj, Hujikova Martina, Laffayová Zuzana, Čadová Barbora, Čado Tomáš, Fabiánová Paulína, Janušík Michal, Kozic Michal, Čepec Marián, Kopunec Jozef, Karlík Ján, Benková Lucia, Kusenda Peter, Kusendová Miroslava, Polák Martin, Peťovský Roman, Dendis Miroslav, Frindrichová Andrea, Hodál Ján mladší, Kabelík Jaroslav mladší, Čepcová Miriam, Dubcová Barbora, Potočný Vojtech, Synaková Michaela.
Darovanie krvi je prejavom ľudskosti a malo by byť bežnou súčasťou nášho života. Veď nikto z nás nevie, kedy bude on alebo niekto z jeho blízkych krv potrebovať.
Všetkým darcom ďakujeme.

Foto z akcie TU