A+ A A-

Bošácke hody pod záštitiou predsedu TSK p. BaškuBošácke hody sú najväčším sviatkom roka v našej obci. Ich symbolický názov „Čie sú hody? Naše hody!" vystihuje veľké úsilie, obetavosť a skutočne tvrdú prácu, ktorú vynaložili všetci dobrovoľníci pracujúci na podujatiach počas celých hodov. A môžeme povedať, že sú skutočne naše, pretože si ich sami pripravujeme pre všetkých ostatných spoluobčanov, návštevníkov a rodákov. Všetkým Vám, ktorí ste obetovali svoj voľný čas zo srdca ďakujeme.
Bošácke hody 2014 sa konali pod záštitou predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslava Bašku, ktorý prispel zároveň finančným príspevkom 800.-€ na režijné náklady spojené s hodami. Sú tu však aj ďalší sponzori, bez ktorých pomoci by sme to mali veľmi ťažké: Bošácka pálenica, Saver, Comtec, Mäsiarstvo Bubnár, PD Bošáca, sponzori v tombole a ďalší. Ale poďme pekne po poriadku.
prípravaSamotné prípravy začali už pred pár týždňami, kedy bolo potrebné vybaviť a pozvať remeselníkov, účinkujúce súbory, hudobníkov a zabezpečiť všetko potrebné, aby v hodový víkend fungovalo všetko ako má. V nedeľu 10. augusta sa „Bošácke ženy" stretli v kultúrnom dome a začali šúľať šúľance, ktoré putovali do mrazáka, aby boli predpripravené na nasledujúcu nedeľu.
Pripravovali sa aj futbalisti. Keďže prvýkrát štartovala aj prípravka OŠK, bolo potrebné zabezpečiť nové bránky. Za spolupráce Obce Bošáca, firmy Saver, pána Benku Štefana (predseda DHZ Bošáca), Miška Kozica(DHZ Bošáca) a Jožka a Roba Mihalových sa vyhotovili nové bránky a zakúpili siete pre našich najmenších športovcov.
volejbalov turnajSobotný program začal volejbalovým turnajom O pohár starostu obce Bošáca na multifunkčnom ihrisku pri ZŠ Bošáca za účasti 4 tímov: Slivovica „A", Slivovica „B", Hella tím a Šiesty tím. Celý turnaj v príjemnej atmosfére vyhral tím Bošáce „Slivovica B". Treba spomenúť, že sponzorom občerstvenia na turnaji bol Janko Kaššovic – Mäsiarstvo Bubnár.
Program pokračoval futbalovým zápasom dorastencov OŠK Bošáca – TJ Družstevník Dubodiel, domáci zvíťazili pomerom 3:1. O 17,00 hod. odohrali tradičný hodový zápas „starí páni" Bošáce a Limbachu, ktorý skončil priateľskou remízou 1:1. Mužstvo „starých pánov" dostalo nové dresy, ktoré spoločne zakúpili Obec Bošáca, firma Comtec a Miroslav Kochan. Prebehli gratulácie jubilantom – Danielovi Ženžlákovi, Jánovi Helíkovi a Jánovi Tulisovi – najvernejšiemu fanúšikovi, k životným jubileám.
Na námestí gen. Štefana Jurecha odohrala krásny koncert dychová hudba Bošáčanka so štvoricou svojich spevákov. Počas sobotného aj nedeľného popoludnia boli pripravené pre návštevníkov dve výstavy. V informačnom centre na námestí Výstava Dedina roka 2013, v rámci ktorej získala titul Dedina ako záhrada 2013 aj naša obec a v priestoroch Obecného úradu výstava o bocianoch „Aha deti, čo to letí". Na výstave si mohli všetci pozrieť fotografie bocianov z Bošáce a zároveň výstavnú expozíciu z Východoslovenského múzea.
Večer sa v kultúrnom dome uskutočnila dožinková hodová veselica kde do tanca hrali CM Pajtáš a ĽH Polun. O pekný kultúrny dožinkový program sa postarali členovia divadelného súboru Rozmarín z Bošáce.
Nedeľa bola plná príprav už od skorého rána. Partia „gulášmajstrov" sa zišla v skorých ranných hodinách a pustila sa do prípravy svojej špeciality pre účinkujúcich i návštevníkov. Poďakovanie patrí našim poľovníkom za mäso do guláša. Ďalší pomocníci stavali stany, rozkladali sedenie, lavice a pripravovali priestor pre remeselníkov.
V kostole sa o 10,00 hod. uskutočnila slávnostná hodová svätá omša, v rámci ktorej zahrala aj dychová hudba Bošáčanka.
Predpoludním na futbalovom ihrisku odohrali svoj zápas žiaci OŠK Bošáca s TJ Slovan Rovnosť Krajné, ktoré vyhralo nad Bošácou 4:2.
prípravka OŠK BošácaO 14,00 hod. na svoj prvý zápas nastúpili naši najmenší futbalisti a futbalistky. Pri tejto milej príležitosti im zakúpila futbalové lopty spoločnosť Comtec a pre zápasom im ich odovzdal Daniel Šimo. Prípravka OŠK Bošáca zvíťazila s rovesníkmi z Trenčianskych Teplíc 5:1. Veľmi pekný a sympatický výkon malých chlapcov a dievčat potešil prítomných divákov.
Futbalové zápolenie na ihrisku ukončili svojim zápasom muži, ktorí porazili FK Ľuborča 2:0.
Pri múzeu Bošáckej doliny sa už pred obedom začali sústreďovať remeselníci so svojimi produktmi. Postupne poprichádzali účinkujúci a naše šikovné „Bošácke ženy" pripravovali šúľance, guľky a beneše. Nechýbali ani slivkové koláče, repové pagáče s makom a repové lokše. Všetkým ženám za výborné jedlá ďakujeme. Boris Podhradský nám už tradične upiekol chlieb v peci, na ktorom si pochutilo veľa spokojných konzumentov.
Kultúrny program zahájil starosta obce Daniel Juráček, ktorý privítal nášho hosťa – predsedu TSK p. Jaroslava Bašku. Pán predseda sa poďakoval občanom obce za prípravu krásneho podujatia a odovzdal starostovi obce symbolický šek na finančnú podporu podujatia.
kultúrny programV rámci kultúrneho programu vystúpili: folklórne súbory Latovec z Dolnej Súče, Rozvadžan z Trenč. Stankoviec, Pobedímčan z Pobedíma, Dúbrava z Březovej, Kasanka z Mor. Lieskového, ĽH Polun zo Starej Turej a populárna heligonkárka z Kysúc Vlasta Múdriková.
Bošácka pálenica nám opäť ako každý rok dala k dispozícii na celý víkend dostatok tekutého bošáckeho zlata – tej pravej „Bošáckej slivovice", ktorá potešila najmä rodákov a cezpoľných návštevníkov. Veď byť v Bošáci a nedať si za kalíšek... Bošáckej pálenici veľmi ďakujeme.
Počas celých hodov boli na ihrisku najmä pre najmenších pripravené aj atrakcie z lunaparku p. Nového.
A v pondelok náš čakali „hodence". Veselé, slnečné a také spontánne. Dievčatá z obecného úradu čapovali na ihrisku pivko a kofolu, piekli topeničky a chlapi z OŠK Bošáca sa postarali o varenú kukuricu. Veríme, že všetci občania boli spokojní. Hody sme ukončili symbolicky spevom na ihrisku v Bošáci a rozlúčili sa s kamarátmi „kolotočármi". Nakoniec začalo pršať. Ako keby za odchádzajúcimi hodami, ktoré boli veselé, srdečné a opäť jedinečné.Veríme, že sa Vám páčilo.
Ešte raz v mene Obce Bošáca ďakujeme všetkým obetavým ľuďom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii všetkých akcií počas hodov, vystupujúcim a remeselníkom za príjemnú atmosféru, všetkým kuchárom za výborné jedlo, športovcom za reprezentáciou, zamestnancom Obecného úradu za obetavú prácu a vám milí návštevníci za podporu a účasť. Tešíme sa o rok. Fotografie tu

 

 

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby