A+ A A-

lekvárTradičnými pochúťkami v Bošáci boli sušené slivky a slivkový lekvár. Po dvoch rokoch sa nám podarilo opäť navariť obecný slivkový lekvár. V pondelok 14. septembra dopoludnia sa zišli naše šikovné dôchodkyne v múzeu, kde ,,ščiepili“ slivky. O jednej popoludní sme podkúrili pod kotlami a začal sa maratón miešania, pri ktorom sa vystriedali nielen naše seniorky ale aj mladšia generácia.

Neodradilo nás ani daždivé počasie a pri veselých historkách sme miešali a miešali až do skorých ranných hodín. Vôňa varených sliviek, brečky a neskôr lekváru sa niesla celou ulicou. A keď už lekvár na lyžici držal ako sa na dobrý lekvár patrí, nebolo vari väčšej radosti, že sme to úspešne zvládli.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy a varenia lekváru. Veríme, že pri tejto krásnej tradícii sa stretneme opäť o rok. Fotografie tu

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby