A+ A A-

DSC 0109Tento rok bola tradičná Slovácka jaternica na Březovej obohatená o program Európskeho pikniku(Evropské setkání -„Pro viditelnější Evropu“) v rámci grantovej schémy Europe for Citizens. Vďaka tomuto projektu sa na Březovej stretli obce nielen zo Slovenska a Českej republiky, ale aj z Nemecka, Maďarska, Talianska, Rumunska, Srbska, Chorvátska, Slovinska a Anglicka. Podujatie začalo už v piatok 31.8. oficiálnym programom.

Všetci sme sa stretli pri obecnom úrade v Březovej a slávnostným pochodom sme sa presunuli do športovej haly na oficiálny program, V sobotu 1.9. prebiehala tradičná "jaternica". Zabíjačkové výrobky doplnili rôzne národné jedlá a nápoje zúčastnených krajín, na ktorých si mohli pochutiť návštevníci tohto podujatia. Napriek veľmi daždivému a búrkovému počasiu vládla na podujatí výborná nálada aj vďaka mnohým speváckym a hudobným vystúpeniam. My sme sa ako po ostatné roky zúčastnili s dvoma družstvami - Obec Bošáca s mäsiarskym družstvom a Bošácke ženy so sladkými dobrotami. Ocenení sme boli za najlepšiu jaternicu a dievčatá za bošácke beneše. Okrem našich výrobkov sme ponúkali na ochutnávku aj výrobky PD Bošáca a samozrejme nesmeli chýbať ani tekuté poklady z Bošáckej pálenice. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do prípravy a realizácie našich stánkov, našim kuchárskym majstrom, obci Březová na čele so starostom Jožkom Trechom za pozvanie, výbornú organizáciu podujatia a starostlivosť a za spoluprácu Bošáckej pálenici a Poľnohospodárskemu družstvu Bošáca. Poďakovanie patrí aj DS Rozmarín, ktorého členovia sa zapojili do kultúrneho programu. ĎAKUJEME :) Viac foto z podujatia tu

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby