Silvester_2011_128Milí spoluobčania,
ani sme sa nenazdali a máme tu polovicu januára. Ako by to bolo teraz, čo sme sa videli v múzeu pri varenom vínku, zabíjačkovej kaše, cimbale, predstavení našich divadelníkov a FS Parta. Pozrime sa teda čo všetko a ako sa udialo. Na Štefana sa mládež zabavila na tradičnej štefanskej zábave. Silvester patril ako aj minulý rok zábave. Treba povedať, že skutočnej zábave. Všetci sa bavili a veselili, až sa nikomu ani domov nechcelo ísť. O polnoci sme si buchli krásny ohňostroj, ktorí nám darovali firmy Epson a Comtec, za čo im ďakujeme. Spoločne s občanmi, ktorí prišli ku KD sme si pripili vareným vínkom a popriali si do Nového roka 2012 veľa zdravia. V novom roku veselica pokračovala. Prvú cenu tomboly, ktorú venovalo PD Bošáca a do ružova upiekla Bošácka reštaurácia, pečené prasiatko vyhral Tomáš Č., ktorý sa ochotne podelil o túto cenu so všetkými kamarátmi. Ďakujeme Tomáš. Vďaka ďalej patrí všetkým, ktorí prispeli do bohatej tomboly. Konkrétne: Mäso-Udeniny Bubnár (ďakujeme tiež za mäsko do kapustnice), Comtec, Penzión Žákovic, Bošácka Pálenica, Stavebniny Jurčáková, kvetinárstva Jarka Ivičicová a Zelený deň, Stolárstvam Brezovák a Kusenda, Denný Bar Tornádo Daniela Profjétová, Pohostinstvo Ami(Mar)cus, Potraviny Lumix, Royaldom Častkovce, Kusenda plastové okna, DJ Miroslav Švehla, ZO chovateľov Bošáca, OÚ Bošáca, fanúšikom Miklánek J., Čačík P., Thielová J a taktiež samotnému OŠK Bošáca. Celý výťažok z akcie ide na rozvoj mládežníckeho športu v Bošáci. Ďakujeme návštevníkom za vytvorenie nezabudnuteľnej atmosféry a takisto organizátorom. Fotky z tejto akcie nájdete TU Silvester.
Traja králi patrili hneď dvom akciám. V doobedňajších hodinách sa uskutočnil už druhý ročník Trojkrálového turnaja o putovný pohár starostu obce Bošáca. Tento rok sa prihlásilo deväť mužstiev. V dramatickom finále vyhralo mužstvo Comtec, keď v penaltovom rozstrele porazilo mladé mužstvo Coma. Viac info nájdete v ďalšom článku a fotky z akcie nájdete TU Turnaj.
V poobedňajších hodinách sa uskutočnil v rímsko-katolíckom kostole v Bošáci ekumenický koncert. Krásna akcia, ktorá spája ľudí. Ďakujeme za ňu organizátorom, účinkujúcim a tiež návštevníkom. Fotky z tejto akcie je možné nájsť TU Koncert.
Bavenicky2012V nedeľu ôsmeho sme sa všetci stretli na v KD, kde sa konala nám všetkým dobre známa akcia Bošácke Baveničky. Tento rok sme sa pobavili na rozprávkovo ladených scénkach. K dedovi Jožkovi prišla Šeherezáda, Karkulka uhnala vlka, včielka Maja a Vilko sú tisícročne včely, Kubko s Maťkom majú nové ovečky, Danka a Janka sa stretli po 100 rokoch, Marfuša si obľúbila bošácku slivovicu, boli reklamy a tiež krásne vystúpenia FS Parta. Účinkujúci boli skvelí a my občania sme ich odmenili najväčšou návštevou za celú éru Baveničiek. Ďakujeme účinkujúcim, návštevníkom a tešíme sa na ďalší program. Fotky z akcie nájdete TU Baveničky.
I keď sa to nezdá, v Bošáci to žije. Prajme si, aby sme podobné akcie mali počas celého roka 2012, kde sa budeme môcť stretnúť, spoznať a lepšie skamarátiť. Ešte raz si poprajme do Nového roka 2012 veľa zdravia, šťastia, pohody, lásky a hlavne krásnu rozvíjajúcu sa dedinku.
PS: predbežný program akcii:
21. január 2012 Dorastenecký turnaj v halovom futbale v telocvični pri ZŠ Bošáca.
4. február 2012 Farský ples v KD Bošáca.
Ďalšie ešte netermínované akcie: Koštovka Páleného, Valentíska Disco.
DJ