Pri príležitosti výročnej schôdze  základnej organizácie Slovenského červeného kríža v Bošáci sa uskutočnilo vystúpenie folklórneho súboru Kornička z Trenčína. Súbor sa  zúčastňuje rôznych súťažných i nesúťažných prehliadok na Slovensku i v zahraničí. S úspechom účinkuje na významných domácich folklórnych festivaloch (Východná, Detva, Myjava, Hrušov,...). Je dvojnásobným Laureátom celoštátnej súťaže detských folklórnych súborov v Likavke (po sebe v rokoch 2009 a 2011) ako i dvojnásobným Laurátom celoštátnej súťaže detského hudobného folklóru (po sebe v rokoch 2008 a 2010). Repertoár súboru je z regiónu Trenčína a Myjavy a je v ňom prezentované tanečné, piesňové a hudobné bohatstvo týchto regiónov.

Svojím vystúpením v Bošáci potešili všetkých členov ZO SČK, ale aj ostatných priaznicov folklóru v našej obci.