Kvapka_krviPotreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv. Celosvetovo je za jeden rok pacientom podaných viac ako 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek.

Darovanie krvi je skutočným „darom života“, ktorý zdravý jedinec môže poskytnúť ľuďom chorým a po úrazoch. Je to veľmi prospešný, bezpečný a jednoduchý humánny krok.Darovanie krvi je tréningom organizmu na mimoriadne situácie spojené so stratou krvi. Prispieva k regenerácii organizmu, pretože úbytok krvi pri darovaní ,,vyprovokuje“ organizmus k tvorbe nových, neopotrebovaných krviniek. Darcovia sa spravidla cítia lepšie a hovoria o celkovom ,,omladnutí“ organizmu.

Kvapka krvi Bošáckej doliny - Odber krvi mobilnou jednotkou Národnej transfúznej služby  sa uskutočnil v Bošáci dňa 28.5.2012. Krv darovali: Paceková Lenka, Záhora Juraj, Tinka Peter, Čado Tomáš, Humelová Lenka, Slávik Martin, Janušík Michal, Čepec Mário, Švorčík Ján, Ostrihoňová Iveta, Laufíková Denisa, Bulejková Veronika, Kusenda Peter, Valach Pavel, Nedbal Juraj, Potočný Vojtech, Stachová Jarmila, Juráček Daniel, Moško Juraj. Zúčastnili sa a z rôznych dôvodov nemohli darovať: Ondrášková Kristína, Fabiánová Paulína, Kozic Michal, Kopunec Jozef, Papalová Radka, Kusendová Stanka, Kaššovicová Danka, Mitánková Vladimíra, Karlík Ján, Breznický Peter, Jašková Janka. Všetkým v mene obecného úradu a základnej organizácie Červeného kríža v Bošáci ďakujeme.

Darovanie krvi je prejavom ľudskosti a malo by byť bežnou súčasťou nášho života. Veď nikto z nás nevie, kedy bude on alebo niekto z jeho blízkych krv potrebovať.