A+ A A-

ondrejovic_2012Ako sám hovorí, s Bošácou ho spája skutočne veľa. Pochádza z neďalekého Beckova, na Lysicu ho vedú výborné podmienky pre paragliding, má rád ,, zdravotný“ z kvalitnej  Bošáckej slivovice a siahajú sem korene jeho dobrého kamaráta Pavla Barabáša.

Už od detstva ho fascinovala Beckovská hradná skala, ktorá ho nakoniec priviedla k aktívnemu horolezectvu. Neskôr sa z neho stáva organizátor nevšedných expedícií do odľahlých končín sveta, do panenskej civilizáciou nepoškvrnenej prírody. Vždy ho lákala príroda a jej objavovanie s príchuťou dobrodružstva. Precestoval, súostrovie  Galapágy, Venezuelu, Panamu, Mexiko, Guatemalu, Belize, Patagónske a peruánske Andy, Austráliu, Malajziu, Thajsko, Novú Guineu, Etiópiu... Na svojich cestách  zažil množstvo neuveriteľných zážitkov, vystúpil na Kilimanjaro v Tanzanii, splavoval etiópsku rieku Omo, navštevuje indiánske komunity v Delte Orinoka, zabudnuté dedinky pravekých kmeňov v pralesoch a horách Južnej, Strednej Ameriky a Afriky.

 

Jeho srdcovou záležitosťou sú stolové hory v krajine s obrovskou rôznorodosťou - vo Venezuele. V roku 1997, ako prvý človek vôbec, prešiel naprieč stolovou horou Auyán Tepui a zlanil Salto Angel, najvyšší vodopád na svete /979 m/. Hora boha zla - tak ju nazývajú domorodí amazonskí Indiáni. Je takmer nedostupná, panenská. Lemujú ju desiatky kilometrov kolmých skalných útesov, vysokých až kilometer. Tie znemožňujú výstup z ktorejkoľvek strany. Navôkol prales a džungľa. Dokonalá divočina. Z posledných na našej planéte. Rokliny, priepasti, skalné labyrinty. Výzva, ktorá znamenala náročné horolezecké výkony, ale i nekonečné prekážky, vyčerpanosť a beznádej. Bez sprievodcu, nosičov, výdatnej stravy, navigačného systému, telefónu či akéhokoľvek spojenia so svetom. Napospas osudu. Na druhej strane, v lone celé veky izolovanej prírody, na miestach, kam ľudská noha ešte nevkročila. Traja muži a jedna žena tu zažili magické spojenie s prírodou. Navyše sa celé dobrodružstvo odohrávalo vo vertikálnej rovine. Stolová hora totiž zďaleka nie je rovná ako stôl.

Odvtedy sa do Venezuely vrátil asi dvadsať krát, ako sprievodca a organizátor zaujímavých poznávacích zájazdov vo svojej cestovnej kancelárii Anakonda.

Dobrodružstvo a adrenalín z Petrových ciest teda môžete zažiť i vy na vlastnej koži ako účastník jednej z jeho ciest alebo ako televízny divák pri úžasných filmoch z dielne Pavla Barabáša, Omo – cesta do praveku alebo Amazónia vertical, ktoré navždy zdokumentovali tieto expedície.

V piatok 16. marca 2012 podvečer nám bolo cťou privítať tohto vzácneho človeka v Kultúrnom dome v Bošáci na besede o nezabudnuteľných zážitkoch, s ktorými sa s nami ,, Bošáčanmi „ rád podelil. So zatajeným dychom sme sledovali nádherné zábery z odľahlých kútov sveta doplnené pútavým rozprávaním.

Jeho apetít po poznaní je nevyčerpateľný, pretože vraví že na svete sú mnohé, nesmierne krásne miesta, ktoré stoja za to, vidieť ich na vlastné oči.

Sľúbil, že sa aj medzi nás rád vráti. My sa už teraz tešíme na jeho ďalšiu návštevu a nové cestovateľské zážitky . Vďaka Peter, vďaka ,,Becko“!
FOTO z akcie TU

www.anakonda.sk www.k2studio.sk

                                                                                                                                                                                                                   TH

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby