Bosacke_bavenickyČasto krát my dospelí túžime vrátiť späť svoje roky a byť opäť dieťaťom. Tým nevinným stvorením, s veľkými snami, zábavou a bezstarostným životom. Detský svet, to sú hlavne rozprávky, rôzne fantazijné bytosti, ale aj kopec smiechu, očakávaní.

Plní očakávaní boli určite aj diváci tohtoročných Baveničiek. A mali sa teda na čo tešiť. Sála KD sa postupne naplnila do posledného miestečka a na scénu sa postupne dostávali rozprávkové postavičky v tak trochu zmenenej podobe. Scénky zo známych rozprávok okorenené pikantným humorom striedali vtipné reklamy a krásne ľudové piesne v podaní rodiny Macejkovej, Karlíkovej a Lydky Zámečníkovej.

Bambuľku, Deda Jozefa, Červenú čiapočku s vlkom, Maťka a Kubka s úžasnými ,,ovečkami“, včielku Máju a Vilka, Danku a Janku či Marfušu a Uja Mrázika, by nám určite závideli v nejednom divadelnom súbore. Našim skvelým hercom srdečne ďakujeme, že každý rok s trpezlivosťou a vytrvalosťou pripravujú tento krásny a pre Bošácu tradičný kultúrny program. FOTO z akcie TU

Kultúrna komisia Obce Bošáca