A+ A A-

vystava_pdDňa 25.11.2012 sa uskutočnila v priestoroch Obecnej knižnice Bošáca výstava na tému - Vznik a vývoj PD Bošáca. Účastníci výstavy si mohli prezrieť históriu družstva z dokumentov a z množstva fotografi í , ktoré zachytávajú práce a rôzne udalosti za 55 rokov činnosti PD Bošáca. Pri tejto príležitosti boli pozvaní členovia družstva, ktorí v rokoch 1957 – 1959 do družstva vstúpili a odpracovali v ňom celý svoj produktívny vek na posedenie, pri ktorom im predseda družstva Ing. Králik odovzdal Pamätné listy a poďakoval za ich prácu pri budovaní PD Bošáca. O výstavu bol veľký záujem a prišlo si ju pozrieť už cez 300 občanov. Okrem toho sa na výstavu prišli pozrieť aj žiaci ZŠ a MŠ. Touto cestou by som chcela poďakovať všetkým, ktorí mi pomohli pri príprave tejto výstavy a to – predsedovi PD Bošáca Ing. Králikovi a pani Anne Kozáčkovej za pomoc pri získavaní materiálov, slečne Táne Helíkovej za pomoc pri získavaní materiálov a aranžovaní samotnej výstavy.

Ďalej chcem poďakovať všetkým, ktorí z rodinných archívov poskytli fotografi e a to – rod. Mizerákovej z Haluzíc, rod. Adámaťovej a Pažitnej zo Zabudišovej, z Bošáce - rod. Čačíkovej, Žáčikovej, Adámaťovej, Kozáčkovej a Dzurákovej, pani Emílii Kadlecovej, Márii Kusendovej a Alžbete Brdovej.

Ing. Radošová Ľudmila

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby