bavenicky1Čas rýchlo letí. Ani sme sa nenazdali a už je to desať rokov, čo pani Danka Vavrová a Jarka Zámečníková prišli s myšlienkou pozdvihnúť upadnutú kultúru v našej obci a rozbehli tento už tradičný zábavný program.

Na „výročné“ Baveničky kde nechýbali humorné scénky, hudba, spev a dobrá zábava prišlo viac ako štyristo divákov, čo nás veľmi potešilo.

Na začiatok sme predstavili našu novú regionálnu televíziu „Bez štamprlle ani na krok“ , ktorej živým logom – maskotom sa stal Drahoš Záhora. V každej poriadnej televízii nesmú chýbať správy, u nás ich úspešne v premiére zvládli žiaci zo Základnej školy L. V. Riznera v Bošáci pod vedením Danky Holičkovej.

V prvej scénke náš inšpiroval dávny Uragán, a relácia o manželských zhodách a nezhodách bola na svete. Ako to vyzerá v bežnej rodine nám ukázali Ján Wittkay, Žofka Hrančová, Simona Gavendová a Jaro Košnár. Piesňou všetkých potešila Patrícia Denková a jej vokalisti. No a v druhej scénke sa stretli v Pošte pre Teba náš obľúbený Vĺčko Ocas sivý a Červená Čiapočka v podaní Tomáša Martáka, Mirky Kozicovej, Moniky Rýdzej , Jána Wittkaya a Lýdie Zámečníkovej. Do orientálneho sveta nás na chvíľu zaviedla brušnými tancami Dušanka Košnárová. Ako si  rázny farmár Jano hľadal svoju vyvolenú nám ukázali Marek Brezovák, Majka Katrincová, Patrícia Denková, Žofia Hrančová a Monika Rýdza. Kedysi známe REPETE svojimi piesňami na chvíľu oživila Katarína Ciková.bavenicky2 Svojimi vtipmi pobavili všetkých divákov  naši súťažiaci – Marek Brezovák, Tomáš Marták, Ján Wittkay, Drahoš Záhora, v relácii Vtipnejší vyhráva pod moderátorskou taktovkou Táni Helíkovej. Ako hudobný hosť tejto relácie vystúpili Dušan a Jaro Košnároví (Myjavskí heligónkari). Gymnastickú zostavu zacvičili deti z Gymnastického krúžku pod vedením cvičiteľky Žofky Hrančovej. Druhú dávku orientu divákom  priniesli v tanci Dušanka a Elka Košnárové. Kam speje naše zdravotníctvo, v ktorom je stále menej a menej peňazí sme sa boli pozrieť v jednej ordinácii kde bola pani doktorka Majka Katricová a ako pacient Mirka Kozicová.  Program nám prerušil „šialenec“ na gitare(Marek Brezovák), no naša ochranka ho šikovne zneškodnila. Čo sa stane ak horí a požiarny zbor má prečerpané finančné prostriedky, pokazenú sirénu a veliteľ je tak trochu spomalený, ste mohli vidieť v našej ďalšej scénke, kde Vás zabávali Magda Čačíková a Ján Kraisel. Ako dopadnú dedinské klebetnice všetci videli v reklamnej prestávke. So starším vekom sa  väčšinou stráca aj zrak. Ako to dopadlo keď si pani v zrelom veku ( Lýdia Zámečníková) prečíta zle inzerát a príde pán (Drahoš Záhora), ktorý jej ponúka celkom iné služby...  nuž úžasná scénka , ktorá veľmi pobavila divákov. bavenicky3Zlatým klincom programu bola módna prehliadka módnej divy Jednoducho Magdy(Magda Čačíková). Krásne modely, príťažlivé modelky  a veľa humoru a recesie ukončilo desiaty ročník Bošáckych baveničiek. Celým programom Vás sprevádzala Táňa Helíková.

Ďakujeme všetkým účinkujúcim za krásny kultúrny zážitok, rodine Mikulcovej za ozvučenie podujatia a starostovi obce za občerstvenie.

A nesmieme zabudnúť na našich divákov, ktorí v počte cez štyristo prítomných, nás veľmi potešili a povzbudili do práce pri tvorení nových baveničiek.
FOTO z Akcie TU

T.H