A+ A A-

pochovavanie_basy1Obec Bošáca a Dobrovoľný hasičský zbor v Bošáci pripravili 12. februára 2013 po prvý krát v Bošáci Fašiangový večer s pochovávaním basy.

 

Pochovaním basy sa končí fašiangové obdobie veselosti, hodovania, plesov a maškarných bálov. Aj my sme sa rozhodli tento večer „predpopolcový“ osláviť ako sa patrí, maškarami, tancom, hudbou a spevom. Do tanca i na počúvanie hrali Myjavskí heligónkari a o program sa postaral FS Kolovrátok z Melčíc - Lieskového. Príjemnú atmosféru vytvorili najmä naše nápadité „masky". Boli naozaj krásne a rôznorodé, od zvieratiek, cez rozprávkové bytosti, arabov, starých slovanov až po strigy a rómskych spoluobčanov. Všetci si pochutnali na zabíjačke, šiškách a fánkach, pobavili sa i zatancovali. Tradičným pochovaním basy sa skončil i náš fašiangový večer. Všetci opäť s radosťou uvítame obdobie po pôste a Veľkej noci, kedy pre Vás pripravujeme ďalšie zaujímavé akcie.

 

pochovavanie_basy2Ďakujeme DHZ Bošáca za podporu a spoluprácu na tejto akcii, Vám všetkým, ktorí ste sa prišli zabaviť a samozrejme všetkým maskám. Už teraz sa tešíme na pokračovanie a vytvorenie peknej fašiangovej tradície u nás v Bošáci.

FOTO z akcie TU

T.H

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby