A+ A A-

Nápad oslavovať Medzinárodný deň žien vznikol na Medzinárodnej ženskej konferencii v roku 1910, ktorá sa konala v Kodani. Ako dátum tohto sviatku určili 8. marec na počesť veľkého štrajku 40 000 krajčírok z textilných tovární v New Yorku, ktorý sa konal v roku 1908. Tieto bojovali za zrušenie desaťhodinového pracovného času, proti nízkym mzdám a zlým pracovným podmienkam. Ženy ďalej bojovali za hlasovacie právo, osemhodinový pracovný čas a zlepšenie špeciálneho zákonodarstva.

 

Prvý sviatok MDŽ v ČSR sa konal v roku 1921 a o rok neskôr nadobudol už masový charakter. V posledných rokoch bol sviatok odsunutý do úzadia a preferovaný bol skôr Deň matiek. No nie každá žena je matka, a preto v duchu oslavy všetkých žien sa tento sviatok opäť dostáva do povedomia nielen starších ľudí, ale hlavne mladšej generácie.

 

den_zien1My sme sa tiež rozhodli oživiť tento sviatok aj v Bošáci, tak trochu netradičným spôsobom.

Pre všetky ženy sme usporiadali príjemné posedenie s občerstvením, kde sa dozvedeli nové kozmetické „vychytávky“, trendy v líčení a dekorácií nechtov a možnosti využitia liečebnej kozmetiky.

Vytvorili sme im možnosť oddýchnuť si od domáceho prostredia, detí či partnerov a aspoň chvíľu sa venovať sami sebe v čisto ženskom kolektíve.

den_zien2V príjemnej atmosfére čas rýchlo bežal a ani sme sa nenazdali, z popoludnia sa stal neskorý večer. Prítomné  dámy vyslovili prosbu, či by podobné podujatie nemohlo byť aj častejšie. My im to s radosťou splníme a pripravíme zaujímavé posedenia pre „naše ženy“.

Touto cestou tiež ďakujeme našim odborníčkam za prezentáciu, poradenstvo a samotné skrášľovanie. Vám všetkým ďakujeme za účasť a sme radi, že sa Vám  páčilo.

FOTO z akcie TU
T.H.

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby