výročie SNP ŠpaniePri príležitosti 70. výročia SNP sa v stredu 27.8.2014 uskutočnila spomienková akcia položením vencov k pamätníku v Novej Bošáci v Španí za účasti starostov Bošáckej doliny, primátora Nového Mesta n/V a ďalších hostí.

V rámci Spomienkovej akcie k 70. výročiu leteckej bitky nad Bielymi Karpatami sa uskutočnila v piatok 29.8. 2014 spomienková akcia na cintoríne v Novej Bošáci za prítomnosti americkej delegácie, rodinných príslušníkov padlých vojakov, starostov obcí Bošáckej doliny a miestnych obyvateľov.

Na území Novej Bošáce bolo pred sedemdesiatimi rokmi zostrelené americké lietadlo "My Baby" a zahynuli tu 4 americký vojaci. Spomienkovú akciu poriadal Mikroregión Bojkovsko(ČR) v rámci cezhraničnej spolupráce s mestom Nemšová a Mikroregiónom Bošáčka. Projekt bol finančne podporený Fondom mikroprojektov v rámci Cezhraničnej spolupráce ČR - SR. Ďakujeme všetkým za účasť a spoločné uctenie si pamiatky padlých vojakov.

31. augusta 2014 sa uskutočnili Oslavy 70. výročia na vrchu Roh. Za tónov vojenskej hudby sa tu uskutočnil pietny akt kladenia vencov, ktorého sa zúčastnili za Mikroregión Bošáčka starosta obce Bošáca Mgr. Daniel Juráček, zástupca z obce Nová Bošáca p. Ladislav Mitana a poslanec OZ Bošáca Ing. Vladimír Fraňo. Oslavy spríjemnil bohatý kultúrny program.

Česť všetkým padlým bojovníkom za našu slobodu!