A+ A A-

vianoce 2016V nedeľu 18. decembra 2016 sme sa opäť stretli v našom múzeu, aby sme spoločne oslávili príchod vianočných sviatkov. Zahrala nám ľudová hudba POLUN, zaspievali sme si koledy s FS Dúbrava a DS Rozmarín. Nechýbala tradične zabíjačková kaša, bošácke hriate, varené vínko a teplý čaj.

Tento rok sme potešili návštevníkov aj repovými lokšami s lekvárom a makom. Na remeselnom trhu si návštevníci mohli zakúpiť rôzne výrobky a ozdoby. Gazdinky si zasúťažili o "Rád Bošáckej varešky" o najlepšie vianočné pečivo a najkrajší medovník. Kráľovnou vianočného pečiva sa stala Adelka Bujnová, na druhom mieste sa umiestnila Anička Krivá a na treťom Anabelka Zámečníková. Kráľovnou medovníkov sa stala Zuzka Kusendová, na druhom mieste sa umiestnila Ľudmila Radošová a tretia skončila Anička Krivá. Pre deti sme pripravili medovníkovú tvorivú dielničku. Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii podujatia, účinkujúcim, kuchárom, remeselníkom, súťažiacim, a samozrejme všetkým návštevníkom. Poďakovanie patrí aj Nadácii ZSE od ktorej sme získali finančnú podporu z grantového programu „Rozprúdime regióny“. Takže v duchu hesla Nadácie ZSE naše podujatie „žiarilo energiou“. Energiou Vianoc, pokoja, ľudskosti, priateľstva a dobrej nálady. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie o rok :) Fotografie z podujatia tu

Obecný úrad - Bošáca 257, 913 07 Bošáca. tel.: 032 / 778 11 30 e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

webmaster, technický prevadzkovateľ - kontakt comtec@comtec.sk

WEBDESIGN, TVORBA WWW CB MEDIA, s.r.o., Hosted COMTEC s.r.o

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby